Aicinām lasīt un pievienoties LU grāmatu kluba tikšānās reizēm: 

29. maijā, plkst. 12.00 (attālināti).  

"Meitene, kuru Tu atstāji" Džodžo Moja 

Kas notika ar meiteni, kuru tu atstāji?  

1916. gads, Francija  

Sofijai Lefēvrai ir jāspēj nosargāt ģimeni, kamēr viņas mīļotais vīrs Eduārs karo frontē. Kad Sofija tiek norīkota apkalpot vācu virsniekus, kuri ik vakaru ierodas viņas viesnīcā, dzīve pārvēršas nežēlīgas spriedzes virpulī. Un brīdī, kad jaunieceltais komandants ierauga Eduāra gleznoto Sofijas portretu, dzimst bīstama kaislība, kas Sofijai liek pieņemt smagu lēmumu...  

Gandrīz gadsimtu vēlāk Sofijas portrets atrodas Līvas Halstonas mājā. Un kāda nejauša tikšanās atklāj šīs gleznas patieso vērtību un trauksmaino pagātni.  

Pagātni, kas grasās atgriezties, lai pilnībā izmainītu arī Līvas dzīvi.  

Romānā “Meitene, kuru tu atstāji” divas jaunas sievietes, kuras šķir gadsimts, ir vienotas savā nolemtībā cīnīties par tiem, kurus mīl, lai kāda būtu cena...  

 

19. jūnijā, plkst. 12.00 (attālināti) 

"Lu-lū un Enģelis" Dace Rukšāne 

Šoreiz autore romānu veido ap divu jaunu dzimtas sieviešu - māsu Annas un Leas dzīvesstāstiem brīvību atguvušajā valstī. Absurdi bagātās baņķiera un politiķa kundzes Annas drāma iepretim jaunās karjeristes Leas drāmai. Autore līdz elkoņiem iebrauc deviņdesmito gadu matērijās - smaržās, garšās, krāsās, skaņās. Šajā elektrizētajā mīklā līdzi kā apburts var mīcīties arī lasītājs - gan tas, kuram tolaik jau bija pašam savs "sekss un rokenrols" un ir, ko atcerēties, gan tas, kurš īsti nezina vārdu "peidžeris" vai "auģiks" nozīmi. Cita starpā Rukšānes jaunajā grāmatā interesanti vērot ļoti dzīvās un ļoti īstās tā laika sievietes - kādas bija viņu sociālās lomas un identitātes apziņa un kā tā mainījusies vien divdesmit, trīsdesmit gadu laikā. 

 

28. augustā, plkst. 12.00 (attālināti).  

"Flora un fauna" Elīna Kokarēviča  

Stāstu krājums “Flora un fauna” vēsta par cilvēkiem, kuru dzīves izvēršas citādi, nekā viņi bija iztēlojušies. "To var saukt par likteni vai dievišķu (vai varbūt velnišķu) iejaukšanos, un tā nostāda šīs dzīves uz realitātes un pasakas robežas. Taču arī dzīvē, kas norit pasakā, iespējams sajust īstas sāpes, īstu izmisumu un īstu mīlestību. Viss atkarīgs no tā, vai tu šai dzīvei notici," stāsta krājuma izdevēji "Valodu māja". Vienlaikus personāžu dzīve ir cieši savijusies ar floras un faunas pasauli, piemēram, caur putnu vērošanas hobiju, gaiļbiksīšu pļavām vai pilsētvidē pamestiem kaķiem. Augi un dzīvnieki iekustina notikumus un līdzdarbojas, aicinot neaizmirst, ka cilvēks ir daļa no dabas un sugu iznīkšana un klimata pārmaiņas ir viena no lielākajām mūsu šodienas un rītdienas problēmām.   

Lai saņemtu tikšanās saites, raksti: lub.raina@lu.lv 

Dalīties