Atvērtās piekļuves nedēļas ietvaros 22. un 23. oktobrī Latvijas Universitātes (LU) bibliotēkas un OpenAIRE Nacionālā atvērtās piekļuves dienesta rīkotajos tiešsaistes pasākumos kopumā pulcējās vairāk nekā 250 dalībnieku. Pētnieki, doktoranti, studenti, bibliotēku darbinieki un dažādu nozaru speciālisti un interesenti bija aicināti uz tīmekļsemināriem par tādām tēmām kā oriģinālmanuskriptu atvērtā piekļuve, projektu pārvaldība, zinātniskā komunikācija un amatierzinātne (citizen science). Visus interesentus aicinām ieskatīties prezentāciju materiālos un noskatīties tīmekļsemināru ierakstus. 

22. oktobrī izdevniecības Karger speciāliste atvērtās zinātnes jautājumos Beta Beilija (Beth Bayley) un stratēģisko projektu un produktu inovāciju vadītāja Mina Rousenova (Mina Roussenova) tīmekļseminārā “Kā lemt par oriģinālmanuskripta (preprint) pieejamību un atvērto piekļuvi” stāstīja, kas ir oriģinālmanuskripts, kāpēc un kur to publiskot. Apskatīti arī dažādi atvērtās piekļuves publicēšanās modeļi un ar tiem saistītie aspekti. 

Prezentācija

Tīmekļsemināra ieraksts 

22. oktobrī Žurnālistikas, informācijas un grāmatniecības fakultātes docente un Varšavas Universitātes Bibliotēkas bibliotekāre Zuza Vjorogorska (Zuza Wiorogórska) tīmekļseminārā “Projektu pārvaldības prasmes: bibliotekāru sasniegumu pamats” iepazīstināja klausītājus ar bibliotēku darbiniekiem nepieciešamajām prasmēm un kompetencēm projektu pārvaldībā, izceļot arī bibliotēku darbiniekiem jau esošās prasmes. Pieminēta arī starptautiskās sadarbības nozīme un ar to saistītie izaicinājumi.  

Prezentācija

Tīmekļsemināra ieraksts 

23. oktobrī izdevniecības Karger stratēģisko projektu un produktu inovāciju vadītāja Mina Rousenova (Mina Roussenova) un komercoperāciju vadītājs Alasteirs Kuks (Alastair Cook) prezentācijā “Zinātnes komunikācija un atpazīstamības veicināšana” atklāja zinātniskās komunikācijas nozīmi pētniekiem, lai sasniegtu dažādas sabiedrības grupas. Sniegti arī noderīgi padomi un priekšnoteikumi veiksmīga zinātniskās komunikācijas plāna izstrādei. 

Prezentācija

Tīmekļsemināra ieraksts 

23. oktobrī LU bibliotēkas informācijas speciāliste un starptautiskā projekta LibOCS dalībniece Margarita Karule iepazīstināja ar amatierzinātni jeb sabiedrisko zinātni (Citizen science) tīmekļseminārā “Līdzdarbojies amatierzinātnē!”. Semināra laikā bija iespēja uzzināt vairāk par sabiedrības asociācijām un motivāciju līdzdarboties pētniecībā, aplūkota arī amatierzinātnes loma augstskolas trešās misijas veicināšanā un demonstrēti projektu piemēri un noderīgi palīgmateriāli amatierzinātnes īstenotājiem latviešu valodā, kas izstrādāti LibOCS projekta ietvaros un pieejami šeit

Prezentācija

Tīmekļsemināra ieraksts 

Atvērtās piekļuves nedēļa ir starptautisks notikums, kura mērķis ir runāt un veicināt izpratni gan par teorētiskiem, gan praktiskiem atvērtās zinātnes aspektiem. 

Dalīties