Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka
un
Limbažu kultūras nams
ielūdz Jūs uz
Tautas lietišķās mākslas studijas „Dzilna” izstādi
„Lai lakats sasilda katru manu draugu,
visu pasauli maigi glāstot…”
1964. gadā Limbažu kultūras namā nodibinājās aušanas pulciņš.
No 1973. līdz 2008. gadam studiju vadīja Rasma Kokina.
1980. gadā kolektīvam tika piešķirts Tautas lietišķās mākslas studijas goda nosaukums.
Studijas nosaukums „DZILNA” izvēlēts, jo latviešu tautas dziesma teic:
„Zaļa dzilna diegu vilka
Caur pelēku akmentiņu,
Visas manas greznās krāsas
Meža putnu mugurā.”
Studijas dalībnieki piedalījušies daudzās izstādēs gan Latvijā, kur vairākkārt saņemti apbalvojumi, gan ārzemēs - Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Polijā, Portugālē, Vācijā, Zviedrijā, Grieķijā, Šrilankā un Spānijā.
2006. gadā kolektīvs saņēma Lielo folkloras gada balvu par jaunradi lietišķajā mākslā. Vairāki studijas dalībnieču darinājumi glabājas Latvijas Nacionālās vēstures muzeja, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja un Limbažu novadpētniecības muzeja fondos.
1998. un 2008. gadā „Dzilna” piedalījās Latvijas Dziesmu un deju svētku rīkotajos tautas tērpu konkursos, ieguva diplomus un godalgotas vietas. Iedvesmojoties tautas tērpu skatē un apmeklējot Latvijas Nacionālās vēstures muzeja fondus, tapa jauni Vidzemes svētku, vasaras - lina un darba brunči, kā arī darba tērpu lakatiņi, priekšauti un zeķes.
Tiek austas šallītes, dvieļi, sedziņas, galdauti, segas, šatiera segas, dubultauduma šatiera segas, spilveni, paklāji, darināti tautas tērpi. Šajā sezonā kolekcija papildinājās ar lielajiem plecu lakatiem, vilnas apmetņiem, un rakstainajām dubultauduma segām.
Vasaras sezonā par godu Baumaņu Kārļa 175 gadu jubilejai kopā ar Limbažu novada iedzīvotājiem noausta 25 m gara josta Latvijas karoga krāsās.
Izstāde LU Akadēmiskajā bibliotēkā būs skatāma līdz 2011.gada 31.janvārim.