Kad sesijas uztraukumi gandrīz aiz muguras un gaisā jūtama gatavošanās izlaidumiem, arī Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēka vēlas iedvesmot vasarīgām noskaņām. Līdz 25. augustam LU Bibliotēkā – LU Akadēmiskā centra Dabas mājā (Rīgā, Jelgavas ielā 1, 1. stāvā) apskatāma izstāde “Apceļo savu dzimto zemi!”. Izstādē eksponēti atvērumi no leģendārā žurnāla “Atpūta” 20. gs. 30. gadu vasaras numuriem, kas pieejami LU Bibliotēkas Reto izdevumu un rokrakstu kolekcijā.

Iknedēļas žurnāls “Atpūta” (vecajā ortogrāfijā “Atpuhta”) tika izdots laika periodā no 1924. līdz 1941. gadam izdevējas un uzņēmējas Emīlijas Benjamiņas (1881-1941) vadībā, kas bija apjomīgākais iknedēļas žurnāls Latvijā, kas pieejams visiem interesentiem.

Žurnāls “Atpūta” 30 lappusēs piedāvāja iepazīties ar vietējām un ārzemju aktualitātēm, tai skaitā ielūkoties LU nozīmīgos notikumos – augstskolas 15 gadu jubilejas svinībās 1934. gadā, 20 gadu jubilejas svinībās 1939. gadā, jauno ērģeļu iesvētīšanā 1937. gadā, LU goda doktoru sumināšanā un citos pasākumos. Lasītāju vidū populāri bija  vietējo autoru un tulkotie romāni turpinājumos, kurus papildināja ilustrācijas, kā arī rokdarbu un izklaides sadaļa. Jau no pirmajiem numuriem žurnālu raksturoja bagātīgs fotogrāfiju un ilustrāciju klāsts. Īsā laikā žurnāls “Atpūta” kļuva par populārāko iknedēļas periodikas izdevumu Latvijā.

LU Bibliotēka pievienojas laikrakstā izteiktajam aicinājumam “Apceļosim skaisto Latviju!”. Visi izstādes apmeklētāji var pievienot savus šīs vasaras galamērķus, atzīmējot tos Latvijas kartē, kas izvietota līdzās izstādei.

LU Bibliotēka novēl pozitīviem iespaidiem bagātu vasaru!